Masz pytanie? Zadzwoń 501 501 091

Cosplay

Cosplay

6 produkt(ów)

na stronę

6 produkt(ów)

na stronę

Cosplay (z angielskiego 'costume playing') to zapoczątkowane w Stanach Zjednoczonych przebieranie się za postaci z mang, anime, komiksów, gier komputerowych, seriali oraz filmów. Podczas pierwszego Worldconu w 1939, fan fantastyki (amerykański pisarz i redaktor fantastyki naukowej, prywatnie kolekcjoner książek i wszelkiego rodzaju gadżetów związanch z science fiction, w skrócie sci-fi) Forrest J Ackerman jako pierwszy pojawił się na konwencie w futurystycznym kostiumie superbohatera zaprojektowanym przez Myrtle R. Douglas. Obecnie to zjawisko jest najbardziej powszechne w Japonii (inaczej kraju kwitnącej wiśni) ‘stolicy’ mangi, anime oraz wielu popularnych serii gier jak Final Fantasy, Pokemon, Super Mario, Persona, Dark Souls, Devil May Cry czy Kingdom Hearts.

Cosplay polega na jak najdokładniejszym odwzorowaniu bohatera, nie tylko za pomocą samego stroju, ale również jest to sposób poruszania się postaci, postępowania, a nawet ton głosu. Szczególnie popularne są cosplaye na konwentach fanów, które również odbywają się w wielu miastach w Polsce i są to głównie festiwale fantastyki oraz mangi i anime. Do większych tematycznych imprez należą między innymi: Comic Con, Pyrkon, Magnificon, Bykon, NiuCon, Gakkon, Nejiro, Mochicon, Watcon, Ryucon, Wondercon, Good Game Warsaw, Festiwal Fantastyki "Cytadela" czy Animatsuri. Poza samym uczestnictwem w konwencie, cosplayerzy mogą również wziąć udział w konkursach (oraz eliminacjach do europejskich czy międzynarodowych konkursów cosplay) na których Jury ocenia odgrywane przez uczestników scenki oraz najlepiej odwzorowane, własnoręcznie stworzone stroje. Oprócz samego przebrania, ważnym elementem jest adekwatna kolorem i kształtem peruka (nazywana potocznie wigiem - z angielskiego „wig”), makijaż, odpowiednie rekwizyty oraz soczewki oddające kolor oczu wybranej postaci.

Nasz sklep oferuję Państwu pełną gamę różnorodnych peruk, które w sprawny sposób pomogą odwzorować wybranego przez Was bohatera. Posiadamy wigi na postacie z K project, Tokyo Ghoul, Katekyo Hitman Reborn, Shingeki No Kyojin (attack on titan), Vocaloid, K-on!, My little Pony, Gra o Tron oraz z wielu innych serii. Producentów wigów dobieramy w wyselekcjonowany sposób, aby produkty kierowane do użytkownika i każdego fana cosplayu były najwyższej jakości: gęste, podatne na ciepło (HR - Hair Resistant), modelowanie prostownicą czy lokówką, nieświecące zarówno w świetle dziennym jak i sztucznym.

Z naszą pomocą stworzysz swój wymarzony strój!