Masz pytanie? Zadzwoń 501 501 091

Halloween tuż, tuż..

Halloween obchodzony jest 31 października. W wielu krajach zwyczaj ten staje się coraz bardziej popularny. Również i w Polsce. Do naszego kraju święto to dotarło w latach 90. XX wieku...


Jeszcze nie tak dawno mało kto zdawał sobie sprawę z idei tego zwyczaju. Niemniej jednak coraz częściej pod koniec października można spotkać się z wydrążonymi dyniami w oknach lub na werandach domów, specjalnymi imprezami halloweenowymi i, co najważniejsze, ciekawie (a może nawet strasznie?) przebranymi ludźmi.
Halloween w porównaniu do polskiego święta Wszystkich Świętych nie jest nostalgiczne i przygnębiające. Nierozerwalnie związane jest z psikusami, zabawą oraz słodyczami. Niesie za sobą wiele radości - nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych.

Cukierek albo psikus...

Cukierek albo psikus to typowo halloweenowski zwyczaj. Dzieci przebierają się w, czasami mrożące krew w żyłach, przebrania i chodzą od domu do domu, prosząc o łakocie. Bardzo często witają gospodarza mieszkania słynnym zwrotem „Cukierek albo psikus”. Właściciel, który odmówi przekazania dzieciakom słodyczy, musi liczyć się z tym, że będą one chciały spłatać mu jakiegoś figla.
Najpopularniejszymi przebraniami wśród dzieci są kościotrupy, duchy, zombie, wampiry, a także czarownice. Ciekawą propozycją może okazać się więc straszna maska kościotrupa. Z pewnością na jej widok przerazi się niejeden dorosły i w strachu odda dzieciom wszystkie słodycze!
Także Maska Krzyk wywoła w odwiedzanych domach ogromne emocje.

Dorośli na pewno kojarzą ją ze strasznego horroru i w obawie przed filmową rzeczywistością, obdarzą dzieci łakociami. Wystarczy założyć do niej czarne ubranie i zaczaić się na swe ofiary.
Dzieci, które nie chcą straszyć w Halloween, lecz wolą bawić, powinny docenić propozycję, którą jest Maska Shreka. Uśmiechnięty ogr znany z serii bajek Shrek z pewnością wywoła uśmiech na twarzy niejednej osoby.

Propozycja dla dorosłych - impreza halloweenowa

Halloween obchodzą nie tylko dzieci, ale również dorośli. Niemniej jednak osoby starsze częściej niż na chodzenie od domu do domu za słodyczami, decydują się na udział w tematycznej imprezie halloweenowej. Jest to doskonały sposób na rozerwanie się i zapomnienie o często niesprzyjającej już pogodzie panującej na zewnątrz. Impreza halloweenowa oczywiście wiąże się z kreatywnymi i strasznymi przebraniami!


W ostatnim czasie jednym z najpopularniejszych motywów halloweenowych jest nie kto inny, jak Pan Zagadka z filmu Piła. Postać ta jest przerażająca w swej prostocie. Każdy, kto oglądał produkcję w reżyserii Jamesa Wana, z pewnością przypomni sobie wszystkie najstraszniejsze momenty tego filmu...
Czym byłoby Halloween bez prawdziwych czarownic? Zestaw wiedźmy jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą na długo zapaść w pamięci innym gościom imprezy... Nie zapomnij wziąć ze sobą swojej latającej miotły!


A teraz coś dla osób o mocnych nerwach. Maska Genetycznego Monstrum jest wykonana z dbałością o każdy, nawet najmniejszy detal. Jest bardzo realna, dlatego też musisz uważać, aby nie wywołać u nikogo zawału. Czyż nie brzmi przerażająco?