Masz pytanie? Zadzwoń 501 501 091

Spotkanie klasowe po latach...

Tęsknota za latami szkolnymi daje o sobie znać zwłaszcza po kilku - kilkunastu latach po ukończeniu szkoły. Młodzieńcza beztroska, przyjaciele, pierwsze miłości, wspólne zabawy i nauka - wspomnienia o tym potrafią wciąż żywe tkwić w naszych głowach. Być może to właśnie z tego względu spotkania klasowe cieszą się coraz większą popularnością.Wielu z nas jest ciekawych, jak zmienili się nasi koledzy i koleżanki ze szkolnych lat, czy nadal są tacy sami jak te kilka - kilkanaście lat temu, jak im się wiedzie i czy także wspominają czasami szkolne lata.

Chcesz być organizatorem spotkania klasowego, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Ten artykuł zawiera kilka rad, które mogą okazać się bardzo pomocne. Organizując spotkanie klasowe, warto jest poprosić o pomoc jeszcze kogoś. Samemu czasami trudno jest podołać takiemu przedsięwzięciu. Z pewnością utrzymujesz kontakt z jakimś znajomym ze szkolnych lat. Skonsultuj się z nim i podziel swoim pomysłem na organizację takiego spotkania.

Znajdź swoich znajomych

Kolejnym krokiem jest poszukiwanie znajomych ze szkolnych ławek. W dzisiejszych czasach znacznie ułatwiają to różnego rodzaju portale społecznościowe. Wystarczy utworzyć wydarzenie dotyczące spotkania klasowego (lub też całego rocznika), wyszukać kolegów i wysłać im zaproszenia. Nie obawiaj się, że nie znajdziesz wszystkich - poczta pantoflowa działa, a zainteresowane osoby będą pomiędzy sobą przekazywały informację o spotkaniu.

Data i miejsce spotkania

Data spotkania odgrywa kluczową rolę. Najlepiej ustalić ją z odpowiednim wyprzedzeniem (minimum 2-3 miesiące), aby każdy, kto jest zainteresowany udziałem w spotkaniu, mógł się na nim pojawić nie rezygnując z innych planów. Najlepiej jest wybrać jakąś szczególną datę, np. zakończenia roku. Następnie przychodzi kolej na ustalenie miejsca spotkania. Musimy zdecydować, najlepiej pytając o zdanie innych, czy spotkanie ma mieć charakter oficjalny, czy też ma być „na luzie”. Wiele spotkań organizowanych jest w murach starej szkoły - jednak to należy uzgodnić z władzami placówki. Można zdecydować się również na mniej oficjalne spotkanie - na ognisku lub w lokalu, kawiarni lub barze, z którym wiążecie dawne wspomnienia. Z pewnością ciekawym rozwiązaniem może być zorganizowanie spotkania tematycznego.

Mając rodzinę, pracę i inne obowiązki czasami utrudnieniem okazuje się zakup lub przygotowanie przebrań. W takich sytuacjach warto rozważyć pomysł zastosowania jednego charakterystycznego elementu ubioru dla pań i panów. Mogą to być koronkowe maski dla pań i kapelusze  dla panów.

Przygotowując spotkanie w lokalu, powinno się uwzględnić także konieczność przeprowadzenia zbiórki - na jedzenie oraz picie. Dlatego tak ważne jest ustalenie z innymi zaproszonymi osobami charakteru spotkania. W wielu przypadkach dylematem jest także to, czy na spotkanie przychodzą sami koledzy i koleżanki ze szkolnych lat, czy również ich partnerki i partnerzy. Kwestię tę również najlepiej obgadać z innymi osobami zainteresowanymi.

Gdy przyjdzie czas na spotkanie...

W dniu spotkania zapewne większość osób będzie podekscytowana faktem, że już niebawem spotka się ze znajomymi ze szkolnych lat. Warto takie chwile uwiecznić, ponieważ nie zdarzają się one zbyt często! Zabierz ze sobą aparat lub poproś o to kogoś, kto pasjonuje się fotografią. Ciekawym pomysłem na urozmaicenie zdjęć mogą być śmieszne akcesoria dedykowane do fotobudki. Już po spotkaniu, za pomocą mediów społecznościowych, możesz rozesłać wszystkim foto-pamiątki. W trakcie spotkania klasowego warto jest zadbać o odpowiednią oprawę. Jeżeli jesteś organizatorem, zadbaj o, chociażby króciutką mowę powitalną. Podziękuj wszystkim za przybycie i wspomnij jakąś szkolną anegdotkę. A spotkanie z pewnością będzie udane!